Corona, úplně nejmíň nápaditý název článku

23. března 2020 v 14:00 | Van |  O nesmrtelnosti chrousta
Dnes nechci psát hlubokomyslné úvahy o této nové nemoci, jejím poselství či neposelství, otravnosti, nutnosti, nezbytnosti, nebo zbytečnosti.

Dnes chci zareagovat spíš na reakce, které se vynoří na každou závažnější zprávu či událost, už nejednou jsem si všimla, že si dovedem udělat neskutečnou prdel i z hodně tragických chvil.
Myslím, že je to náš způsob srovnání se s něčím, s čím se normálně srovnat nedá.
Bojovat proti věcem, které nemůžeme ovlivnit, humorem, když to nejde jinak.


A protože jsem momentálně taky trochu v karanténě, tentokrát počítačové, neb mám nemocné oko, zkrátím další text a dám vlastní obsah.

Několik reakcí na nejnovější virus.

Spatřeno v Brně Králoívě PoliHome office top trend:


A trocha z kulturního koutku:Tuto sochu jsem střihla v Brně, když jsem šla z kontroly na očním směrem k Jakubskému kostelu...


Ještě bych chtěla dodat, že nemoc se šíří díky takovýmto exemplářům.
Díky, fakt. Tomuhle přednímu fanouškovi a dalším podobným debilům bych napařila tučnou pokutu.
Tento post hodila v době, kdy už se virus objevil nejen v Itálii, ale i v Chorvatsku a v sousedním Rakousku. Mám dojem, že dokonce první výskyty už i v Česku.A nakonec jednu zajímavou úvahu, kterou jsem objevila dnes na fejsu.
Něco to do sebe má, co myslíte.

Přišlo emailem na zamyšlení:

Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, jakou potřebovalo.
Přestali jsme si vážit zdraví, a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, že na tom zdraví nejvíc záleží.
Přestali jsme si vážit přírody, a proto jsme dostali takovou nemoc, aby nám pobyt v ní byl tak vzácný.
Přestali jsme být schopni pracovat v rodinách, a proto nás tato nemoc zamkla do našich domovů, abychom se mohli znovu naučit fungovat jako rodina.
Přestali jsme si vážit starých a nemocných, a proto nám byla dána tato nemoc, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní.
Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékárníků, abychom zjistili, jak jsou nepostradatelní.
Přestali jsme mít respekt k učitelům, a proto tato nemoc uzavřela naše školy, aby si ji rodiče mohli vyzkoušet sami.
Mysleli jsme si, že si můžeme všechno koupit, být kdekoliv a s kým jsme chtěli, a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že to není samozřejmost.
Volný čas jsme trávili v nákupních centrech, proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že si štěstí koupit nemůžeme.
Zaměřili jsme velkou pozornost na náš vzhled a porovnávání sebe, proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že tam naše krása není.
Mysleli jsme si, že jsme giganti na této zemi, a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani nevidíme, mohlo zkrotit, dát nám příručku a trochu pokory.
Tato nemoc nám bere hodně, ale zároveň nám dává možnost se toho tolik naučit a pochopit, co je v životě nejdůležitější.Jak se daří vám zvládat současnou situaci?
Jste doma, chodíte do práce, jste v karanténě, nebo máte dovolenou či neschopenku?
Jsou všichni ve vaší rodině zdraví?
A vy sami, berete tuto nemoc a nepříjemnosti s tím spojené jako zákeřné omezení osobní svobody?
Nebo jako výzvu k malé změně životních návyků a stereotypů?

Mějte pěkný den a přeji všem hlavně zdraví a trochu víry v budoucnost.
Budeme ji potřebovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | 23. března 2020 v 14:59 | Reagovat

Makám já i muž. S dcerou a malou komunikuju přes Skype, syn se občas zastaví nebo mne sveze do práce. Ven chodím na zahradu. Být to možné nejraději bych s postele nevylezla a doháněla v ní ten hektický poslední měsíc a půl. Opatření by měla ještě přitvrdit a víc se restriktivně chovat k těm, kdo pravidla nedodržují... protože možná máme šanci s toho vybruslit mnohem líp než celý zbytek Evropy...

2 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 23. března 2020 v 15:05 | Reagovat

Mám to jednoduché. Z domu jsem chodila jen v případě potřeby, takže jsem zvyklá. Mám co dělat, vlastně ani nestihám, co bych chtěla.Holky, kluci držme se- tedy doma, abychom byli zdraví.

3 Janinka Janinka | E-mail | Web | 23. března 2020 v 15:39 | Reagovat

Ty se máš, u nás doktoři nefungují, všechny návštěvy jsme přehodili až na květen.

Email k zamyšlení jsem už četla, ale protože jsem jiného založení, tak s ním převážně nesouhlasím. Vážím si totiž každého tvora, zdravotníkem počínaje a učitelem konče. Přijde mi hodně nefér dávat to za vinu člověku, takovou nálož vydrží málokdo bez úhony. Chodím do práce, celý den se vařím v roušce, jako jediná chodím i ven, tudíž i nakupuji, vařím pro tři chlapy, připravuji úkoly Matýskovi na další dny, naštěstí manžel ho při tom ošéfuje. Všichni tři jsou skvělí, i tak je to ale na obyčejného člověk docela dost. Ale zatím jsem ještě nezačala pít, takže za mě dobrý :-D.

4 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 23. března 2020 v 15:52 | Reagovat

Vtipy se mi líbily. Smích je nejlepší lék na všechno. Hlavně na stísněnou náladu.
Mail k zamyšlení je pěkně napsaný. Jsem na tom jako Janinka. Také si vážím všech a všeho. Nejvíc zdraví, protože ho nemám už na 100%.
Jsem zvyklá být doma, tak mě omezení pohybu netrápí. Když bylo hezky a teplo, byla jsem na zahrádce. Takže to zvládám.
V široké rodině jsou zatím všichni zdraví, ale mám o ně strach.
Přeji hodně zdraví! Opatruj se! :-)

5 Čerf Čerf | E-mail | Web | 23. března 2020 v 16:40 | Reagovat

Kdo si lidí kolem sebe a podstatných hodnot vážil dřív, váží si jich i teď, kdo v sobě tu úctu dřív marně hledal, žádný virus mu ji, myslím, najít nepomůže, nebo aspoň ne natrvalo. Osobně na téhle epidemii - podobně jako na jiných epidemiích - nenacházím nic pozitivního, ale možná je to tím, že to ani nemíním hledat a dávat tak té mrše malé - jen proto, že to zní hezky filosoficky - větší smysl než si zaslouží ;-).

6 Vendy Vendy | Web | 23. března 2020 v 17:57 | Reagovat

[1]: Zahrada je dobrá, vyjít ven na čerstvý vzduch zdraví svědčí. Ještěže jsou teĎ tyhlety komunikační možnosti, i když je člověk separé, může se domlouvat na dálku díky mobilu, skype, emailech, facebooku...
zatím si vedeme celkem dobře, co do počtu nakažených, o úmrtí ani nemluvě, zatím jediný případ a to bylo paní - nebo pánovi - dobrých 85  nebo 95 let, takže to ani nemusela být tahle nemoc. Strašně mě štvou bezohlední lidi, kteří se camrají - nebo camrali -lyžovačkami v Itálii a dalšími cestami do zahraničí a po návratu fakt ani náznak, že by zkusili karanténu a počkali, až jak se jejich zdravotní stav projeví. Sama jsem byla svědkem debaty, kdy se jedna paní obávala, že nemůže vycestovat do Thajska - prej, já se nebojím že bych to chytla, ale bojím se, že by tam dali karanténu a my tam museli zůstat. - Že by sama něco chytla, nemusí nic znamenat, to je fakt, ne každý na tu nemoc zajde, ale že by mohla být dobrá přenašečka, to ji snad ani nenapadlo.
[2]: Hodně zdravíčka přeji! Tobě i tvé rodině i kočičkám.
[3]: No, popravdě doktoři, ke kterým chodím, objednané návštěvy taky hromadně rušili. Ale já mám akutku, zánět duhovky jak prase, v dost škaredém stavu. Teda dnes už podstatně lepší, ale ten minulý týden byl dost brutální, na to oko jsem viděla jak v husté mlze. O bolestivosti ani nemluvě... takže mě vzali coby akutní případ, no a dnešní neschopensku jsem si vyřizovala přes telefon, taky dobrý, že :-D
S tím závěrečným ponaučením v článku - tohle četla moje kolegyně a říkala, víš co, ty to víš, já tohle taky vím a jestli to někomu docvakne, je už ve hvězdách. Dávala jsem to sem, protože se mi to shrnutí celkem líbilo, určitě věřím, že to cítíš stejně a nepotřebuješ to mít nikde vypsaný, že ten svět takhle vnímáš a podle toho i jednáš. Hodila jsem to do placu spíš pro zajímavost, protože mám dojem, že lidi v mé skupině (blogové) to ani k ponaučení nepotřebují. ;-)
Panáčka si můžeš dát! Alkohnol v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství. To říkal už Hogo Fogo! :-D
[4]: Jarmilko, taky to bereš dobře, s humorem a zravým rozumem, takových lidí víc. Hodně zdraví i tvé rodině!
[5]: Souhlasím, jaký kdo je, se objeví v každé době, tyhle stísněné časy spíš krystalizují vlastnosti lidí. Ale kdo býval slušný, je i nadále slušný, kdo býval darebák, zůstane darebákem. No a někomu taková malá nesnáz pomůže pochopit, co je fakt důležité a co se dá opomenout. Stejně si nedělám iluze, jak tohle opadne, lidi vklouznou do starých kolejí. Ale protože dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ani ty staré koleje nebudou už tak staré a původní...
Já na téhle epidemii shledávám zatím pozitivní to, že není víc obětí. Aspoň u nás. Jinak mám strach, že přijdu o práci, určitě budeme ztrátoví jako tisíce dalších firem a naše vrchní vyhazovačská sekernice bude přemejšlet, koho vyrazit, aby ušetřila náklady. Mám rizikové, že tento měsíc mi končí pracovní smlouva na dobu určitou a měli mi zrovna vyhotovit novou. Jestli ji udělají, nebo mě odpískají, uvidím.

7 Jíťa Jíťa | Web | 23. března 2020 v 18:24 | Reagovat

Tyhle koronavtípky mám ráda, alespoň nějaký to odlehčení během dne, kdy vlastně člověk neslyší o ničem jiným... Je super, že i v tak nesnadné situaci si dokážeme udržet humor! :) Kolem toho našeho brněnskýho exekutora s rouškou jsem prošla včera a vážně mě pobavil :D

8 Signora Signora | Web | 24. března 2020 v 17:04 | Reagovat

Vendy, ne nadarmo se říká, že když je tenhle národ ve srabu, vznikají ty nejlepší fóry. Něco na tom bude. :-)
Jsme doma a v podstatě nám to ani moc nevadí.
Dcera nám doporučila být doma. Jsme prý ohrožený druh. Takže nás kontroluje a nakupuje nám. Ušila jsme něco roušek, některé jsem rozdala. Mám rozečtenou pěknou knížku. :-)
Hezké dny a ať se ti brzy uzdraví oko. :-D

9 Silwiniel (dříve Lúthien) Silwiniel (dříve Lúthien) | 28. března 2020 v 7:45 | Reagovat

Myslím, že jako národ opravdu máme dar zachovávat humor a dělat si srandu ze všeho. A to je super.

10 Lofn Lofn | Web | 29. března 2020 v 20:59 | Reagovat

Ahoj Vendy, doufám, že s tvým okem to není nic vážného a brzy budeš o.k. Držím Ti pěsti.Lidé v tomto státě mají opravdu talent dělat si ze všeho a za jakékoliv situace legraci. Snaha trochu humoru v těžké době je asi na místě,ale některé vtipy jsou prostě za hranou toho, co je přijatelné a vhodné.
Zaujal mě rovněž příspěvek z facebooku,je to pěkně napsáno a pod ty věci bych se podepsala... Může to být opravdu čas k zastavení se a zamyšlení se nad tím, co je pro nás pro všechny opravdu důležité...                     Přeji Ti hodně pevného zdravíčka :-)

11 Liliana Liliana | E-mail | Web | 5. dubna 2020 v 12:59 | Reagovat

Sleduji sociální sítě, takže některé zde uvedené vtípky jsem už někde viděla. Aspoň se člověk trochu rozptýlí.
Naštěstí můžu chodit do práce a jsem za to moc ráda, že nemusím být jen zavřená doma. Celkem nám ale osekali směny, jsem zvědavá, jak to pak bude vycházet finančně 8-O Snažím se zabavit všelijak a pomalu si plánuju, co udělám, až skončí korona.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama