Říjen 2019

Židlochovické židle podruhé

28. října 2019 v 16:51 | Van |  O nesmrtelnosti chrousta
Loni v listopadu jsem psala o jednom neobvyklém happeningu, kde lidé tvořili a malovali a lepili a dávali nový kabátek starým židlím. Byla to vlastně akce i ke stému výročí založení republiky.
První část jsem uváděla ZDE.

Ale těch židlí bylo opravdu ještě víc, než jsem nafotila poprvé. K 28.říjnu tyto židle sesbírali a umístili je na mostě, který vede přes řeku Svratku. Je to pořád ještě Svratka, doufám, při těch pozoruhodných změnách v naší zemi.
Židle malované, polepené, slepené, židle jako sculptura... v regionálním stylu, v moderním stylu a památka na Járu Cimrmana, který na té židli málem seděl.
Tato akce začala už vlastně v dubnu loňského roku. Vlastně šlo o spojení několika faktorů - stoleté výročí vzniku republiky, název židlí shodný s názvem města a happening jako takový.

Hurá na Šemlok

16. října 2019 v 5:58 | Van |  O nesmrtelnosti chrousta
Ježto se ukázal jeden z posledních krásných babíletních dnů, zkusila jsem dlouho plánovaný výlet do Hrušovan. Chtěla jsem si připomenout dobu, a hlavně se podívat na místo, kam jsme jako děcka jezdili na kolech, zaplavat si. Zažili jsme tam spoustu srandy, jak už to tak bývá, kočkování se ve vodě, coby puberťáci první laškování, však to známe.