Únor 2015

TOP únor 2015

27. února 2015 v 14:01 | Van Vendy |  TOP články
I dnes bych vám chtěla přinést várku zajímavých a neobyčejných článků. Některé jste možná četli, jiné nečetli... máte tedy na výběr!

BB neznamená Brigita Bardotová, ani Blbá Blondýna, ale Blbá Bilance

23. února 2015 v 19:41 | Van Vendy |  O nesmrtelnosti chrousta
Tak jsem zjistila, že uteklo skoro tři měsíce, kdy jsem byla skoro permanentně na hromadě a udržovala se silou vůle. (Abych byla přesnější, spíš dva měsíce a dva týdny). Dá se říct, že od prosince do dnešního dne uplynula doba, kdy jsem neudělala téměř nic, nebyla téměř nikde, nic nefotila, doštrikovala jen dva nákrčníky (normálně bych jich mohla mít aspoň deset), vytvořila asi patnáct nebo dvacet šátků a šál (ze kterých některé jsou prodané a některé jsem ukazovala minule), nic nenamalovala, nečetla, doma nic neuklidila a z plánů nic nepodnikla.

Šátky, šály, lehké jak vánek

18. února 2015 v 9:14 | Van Vendy |  O nesmrtelnosti chrousta
Zapomněla jsem a vzpomněla jsem si... už před vánoci jsem slibovala, že dám na plac některé nové šátky a šály, které jsem vyráběla. Takže, přišel čas, abych se předvedla v plné kráse.
Nebo aspoň v pokusu o krásu...

Oslí kůže

16. února 2015 v 20:55 | Van Vendy |  Filmotéka rozličná
Po Ladě se zlatou hvězdou bych ráda uvedla Katku bez zlaté hvězdy. Podobnost čistě náhodná, intriky v pozadí odlišné.
Pohádka francouzská, s hereckými hvězdami, jako je Catherine Deneuve a Jean Marais.

O princezně se zlatou hvězdou

15. února 2015 v 22:33 | Van Vendy |  Filmotéka rozličná
V poslední době jsem ve své chorobné neschopnosti sledovala seriály, filmy i pohádky a mezi nimi několik na téma zlatých hvězd na čele nebo oslích kůží. Zaujaly mě různé podobnosti a odlišnosti a chtěla bych o zlatohvězdných a oslokožešinových pohádkách něco málo napsat. Původně jsem chtěla napsat o všech pohádkách na toto téma v jednom článku, ale zjistila jsem, že počet znaků je silně omezující. Některé z nich si totiž zaslouží trochu více pozornosti a 4000 znaků zkrátka nestačí.

Dnes bych chtěla začít právě klasikou, pro mnohé z nás už profláknutou, ohranou, ale, přiznejme si, stále půvabnou. A dá se říct, nestárnoucí...
Je každoroční součástí vánočních pořadů, notoricky známá a věřím, že spousta lidí už zná celý text (podobně jako u Mrazíka) od začátku až do konce zpaměti.

Fuji, Čička a Sametka... aneb úplně zavádějící název.

13. února 2015 v 22:54 | Van Vendy |  O nesmrtelnosti chrousta
Dnes jsem se vydala do Brna, jen tak, podívat se do megapixelu na nějaké kompakty. Mám totiž přislíbený foťák k narozeninám, a i když jsem zvažovala i zrcadlovku, nakonec jsem se stáhla k jednoduchosti. Fakt, když jsem viděla ty objektivy a ty ceny, prostě mazec. A asi by mě nebavilo tahat sebou celý arzenál, když fotím víceméně náhodně.
Nebudu nudit dlouhými popisy hledání na netu, a studování recenzí laických i profesionálních.

Alceste

11. února 2015 v 20:45 | Van Vendy |  Youtube videa
Říká se, že poezie je hudba pro duši. Také se říká, že hudba je dramatický jazyk vášní. Bez podpory hudby, jazyk básníka je méně expresivní, bez pomoci poezie je hudební výraz neefektivní.
Tato slova pronesl Johan Henrik Kellgren ve Stockholmu v roce 1785 a tím shrnul novou estetiku opery, kterou do svých děl vdechl právě Gluck. A právě Kellgren byl částečně zodpovědný za švédskou adaptaci Alceste, která byla poprvé odehrána v Drottningholmově divadle ve Švédsku.

Jsem v alternativním světě?

10. února 2015 v 11:19 | Van Vendy |  O nesmrtelnosti chrousta
Někdy si připadám jak v Jiříkově vidění a poslední dobou (asi deset let) mám pocit, že se svět proměnil.
Začalo to nenápadně a až před dvěma týdny, jak jsem byla v Brně a popsala tu historku s dvojím viděním jednoho vchodu do jedné budovy, mě to napadlo.
Jsem v alternativním světě!

Aspoň jednou takhle nakupovat

9. února 2015 v 12:30 Přišlo mi e-mailem - posílám dál...
... to by se mi vážně líbilo. Ne každý den... ale jednou by stačilo. Na nevšední zážitek.


P.S. trochu mi to připomnělo podobný projekt, Óda na radost, odehraný a odzpívaný na jednom náměstí.

Pumelenice

8. února 2015 v 10:02 | Van Vendy |  O nesmrtelnosti chrousta
Pumelenice, fujavice, futéř, vánice, fukavice, sněhová smršť... jak vyšitá. Právě před chvílí. Když jsem otevřela dveře, že to nafotím venku, fouklo mi hned do síně sněhovou dávku, sněhové vločky skončily ve vlasech i za krkem. Vycvakla jsem tak tři snímky a zbytek pořídila doma, zbaběle zpoza okna.
Ale nevadí, tyhle záběry v našich končinách vidím opravdu málokdy.

Jak přimět kočku, aby spolkla pilulku

7. února 2015 v 9:52 Přišlo mi e-mailem - posílám dál...
1. Vezměte kočku do náruče tak, jako byste chovali malé dítě. Ukazováčkem a palcem levé ruky jemně přitlačíte na její tváře kolem tlamičky, zatímco držíte připravenou pilulku v pravé ruce. Jakmile donutíte kočku otevřít tlamičku, vhodíte do ní pilulku a počkáte až kočka tlamičku zavře a pilulku spolkne.

Láska na kari

3. února 2015 v 19:21 | Van Vendy |  Filmotéka rozličná
Indická rodina se stěhuje z rodného hnízda do Evropy. Chce začít jinde a jinak, protože doma v Indii jim doslova hoří za patama.
Toto však není lecjaká indická rodina, tohle je rodina kuchařská a restauratérská.