A máme tu krásný plátek pro krásu. Aneb jak si pořídit parádní blog.

15. ledna 2011 v 1:52 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Je to pár dní a určitě každý zaregistroval nějaké ty změny na Blogu, na úvodní stránce i na nové neustálé nutnosti Přihlašování.


Nojo. Svět jde kupředu a my jsme vlečeni s ním.
A tak nám tu vznikl nový parádní časopis. Pro mladé, jasně jasně.
A jak jinak, než Krásná.cz?
I když... povzbuzující je, že uchovali český název.
Taky se to mohlo jmenovat Beauty.cz
Nebo už tu Beauty máme? Musím si zagůglit.
Ne, nemáme! Takže Krásná, to je hezký. Je to jako Kráska a Zvíře, jenže bez Zvířete.
Zato s blogovými přispěvateli...

Na Krásnou se určitě podívám, i když už nepatřím do žádané mladé kategorie... ale jsem prostě zvědavá a taky se občas ráda vracím, protože mít - náct znamená mimo jiné i dobu bezstarostnosti, nadějí, srandy, a pocitu, že všechno mám před sebou.
Krásnou si prolistuji, už jen proto, abych nekritizovala jen z doslechu.
Dnes mě ale zaujal jeden článek v tomto nově vylíhnutém plátku.


Ten "parádní blog" mě zaujal.
Pod tím názvem si totiž představuji opravdu atraktivní blog, tedy blog, který má všechna nej. Je opravdu svérázný, nebo aspoň zábavný, nebo romantický, nebo hýřící nejen barvami, ale i nápady.
Parádních blogů znám několik, pak znám hodně výborných blogů, hodně dobrých blogů i průměrných blogů.
Taky jsem viděla spoustu příšerných blogů.

Musím se na ten návod na parádní blog podívat, řekla jsem si a klikla myškou pravou.
A najela na článek Lady Vanilky, slečny s populárním blogem, a s pěkným jménem.
Ajaj. A co jsem se nedočetla?
Víte, jak si pořídit parádní blog?

V několika neobyčejně poučných radách jsem se dozvěděla, že je třeba originálně pojmenovat rubriky (například rubriku pro fotky nazvat Galerie), nebát se reklamy (i když v závorce připouští, že reklamu netřeba dělat), jak na pěkné fotky (oslovit někoho, kdo je umí dělat), nekopírovat (to se celkem doporučuje a je to rada rozumná), design na první místě.

Co mě neobyčejně pobavilo? Tvrzení, že čtení dlouhých článků je k ničemu, protože jsou nudné.
A úplně nejvíc mě dorazilo tvrzení o oblíbenosti a návštěvnosti. Zde pokládá oblíbenost versus návštěvnost pěkně proti sobě.
Oblíbená asi Vanilka nechce být. Chce mít návštěvnost.
A doporučuje dělat chyby, kritizovat a mít průsery. "Je to špatný způsob a lidi tě budou nenávidět. Ale návštěvnost naroste..."
Nechtě jsem si vzpomněla na komentář, který mi nedávno přistál na blogu pod jejím jménem...


Krásná cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 15. ledna 2011 v 8:22

Včera jsem se na to koukala..ta reklama pod článkem mi nedala ..

2 š š | Web | 15. ledna 2011 v 9:27

tak aspoň víme, jak mít krásný blog :) je to holt zaměřené na úplně jinou skupinu od úplně jiné skupiny. Ale je to škoda. I mezi mladými holkami je hodně talentovaných, co umí krásně a zajímavě psát. Ale ty tuto stránku a ten článek nepotřebují.

3 Beatricia Beatricia | Web | 15. ledna 2011 v 10:14

Ano, tu změnu se stálým přihlašováním pociťuji a nesmírně mě irituje. Vždycky se objeví ta hláška, když něco důležitého ukládám apod.
P.S. Lady V. je fenomén. Někdo ji má moc v žaludku, že píše jejím jménem ty šílenosti. Ale proč si vybral právě ji?? O_O

4 Kelyš Kelyš | E-mail | Web | 15. ledna 2011 v 10:17

Tak jsem si myslel, že se přiučím a získám inspiraci na úpravu svého blogu, aby nevypadal jako studené internetové stránky, ale blog který žije......... :-?
Myslím že nás "ovcí" bude víc, nedá nám to a klikneme a zvýšíme jim návštěvnost.Ale není špatné si občas,ale opravdu jen občas přečíst něco....ani nevím jak bych to nazval.Je to jejich svět, kterému my starší nerozumíme. :-(

5 Andrea Andrea | Web | 15. ledna 2011 v 11:14

ja bych pro sebe uvitala casopis typu: Prumerna, nebo Normalni, nebo Sprt ci Selsky rozum.... ale ten mi asi nikdo nezalozi :)

6 Vendy Vendy | 15. ledna 2011 v 12:42

[2]: Právě že jsou holky, které neví jak začít a shánějí dobré rady. Pak narazí na tuhle snůšku nesmyslů a začnou se jimi řídit. A sklouznou do tohoto průměru v domnění, že je to to nejlepší.
Dobré rady jsou na Blog.blogu,ale to zase ony začínající blogerky nenapadne je hledat. :-(
[3]: Ano, je fenomén, jen nevím jestli není uměle vytvořený, protože občas chodím na jeden "dívčí blog" a ten je vedený moc pěkně a myslím, že na lepší úrovni než u LV. (Jedná se o Pinky Claire).
Mě spíš zarazila ta poznámka o kritizování a dělání hnusných věcí. To myslela jako komentáře tohoto druhu? Potom by ten sprostý komentář mohl být skutečně její dílo! To, že si k tomu napsala článek o komsi, kdo píše jejím jménem, mohlo být taky uměle vytvořené.
Nejrozumější je sledovat adresu IP, zatím jsem to neověřovala.
Ale radit, aby holky zvyšovaly návštěvnost tímto způsobem, mi připadá nefér.
[4]: Taky jsem myslela, že tam najdu něco rozumného a nápaditého. Viděla jsem blogy, které měly aspoň opravdu originální názvy rubrik.
Ohledně rad už mě nic moc nepřekvapí, protože jsem taky jeden čas zkoumala a hledala a vlastně ty opravdu dobré rady jsou na Blogu, jak už jsem psala.
Že jsem jí zvýšila návštěvnost, mi vůbec nevadí, popravdě je mi to jedno. Jen občas na takové blogy najedu, protože jsem zvědavá, jestli se tam vylíhne něco rozumného.
[5]: Normální zní neobyčejně. Normální  je dnes vyjímečná. Protože všichni už jsou nenormální, neobyčejní a vyjímeční a odlišující se... :-D
Ale máš pravdu. Takový plátek, který by byl i chytrý i zajímavý, se to asi neobjevil.
Hm... půjdu pátrat.

7 Tomáš Tomáš | Web | 15. ledna 2011 v 16:43

Všimnul jsem si, že to tam na listě přibylo, ale ještě jsem na to neklikl. Díky tvému článku se tam ani dívat nebudu, alespoň uštřím čas na jiné zajímavější věci. Díky. :D  :D  :D  :D  :D

8 Lucerna Lucerna | Web | 15. ledna 2011 v 17:31

mozno tam niekedy zajdem pozred :-D na nastevnosti podla mna nezalezi.. a ak zacne na tom blogerovi zalezat tak prestane byt sam sebou a nahanat sa za niecim co mu nic neprida (uz vobec kvalite blogu)..

9 Lenka Lenka | Web | 15. ledna 2011 v 19:02

Jaký blog si uděláme, takový ho máme. A jestli někomu jde o návštěvnost, tak jen ať na ní pracuje... :-D
Na Krásnou jsem také klikla a pak zase klikla na křížek... nezaujalo mě to, ale jak říkáš, tak ta stránka je určená pro jinou generaci...

10 what-up(dubious cat) what-up(dubious cat) | E-mail | Web | 21. ledna 2011 v 23:36

Jo, Lady Vanilka bude asi hodně chytrá dívčina! Ono na celém tom superúžasném webu je plno chytrých dívčin,které radí, radí a radí a samy vědí houby:)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama