Srpen 2010

Problém s blogem - tentokrát mým vlastním.

18. srpna 2010 v 11:48 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
V posledním článku jsem měla několik komentářů, ze kterých jsem usoudila, že je asi problém otevřít moje stránky.

Nejdelší vlak

16. srpna 2010 v 12:41 | ANA |  Youtube videa
Po příjemně písničkově strávené sobotě jsem zahájila nedělní den shromažďováním, upravováním a přesouváním fotografií a obrázků... inspiroval mě poslech písničky od Spirituál Kvintet, písničky, kterou jsem dlouho neslyšela a která ve mě vyvolala jistou nostalgii.

Je to písnička o loučení, o smutku, o zklamané lásce, ale i o naději. Křišťálově čistý hlas Zdenky Tichotové rezonuje místností a probouzí divné stýskání. Písnička podbarvená strunami kytary se nejen příjemně poslouchá, ale i lehce zpívá...

Nechte se tedy inspirovat trochou nostalgie a smutku, který však v sobě nese i naději.

Nejdelší vlak - Spirituál kvintet
Video: eumenidas1
Fotky k videu - zčásti stažené, zčásti upravené, zčásti moje vlastní.

ENJOY!


Tajemné noční bytosti

15. srpna 2010 v 18:47 | ANA |  Téma týdne
Ve dne spí, v noci bdí.
Vstávají z hrobů, vstávají z rakví.
Jsou děsiví, hrůzní, krásní, a nebezpeční.
Upíři.

Citáty. Jak strojeně to zní.

15. srpna 2010 v 10:02 | ANA |  TOP články
Slovo "citát" je docela nehezké. Zní to škrobeně a strojeně a školometsky a přemoudřele. Zní to mravoučně a poučně a je jich moc. Citují se klasici, citují se herci, citují se spisovatelé a někdy se citují (nebo rádoby citují) i politici. Fuj.

Mateřské mléko

14. srpna 2010 v 21:54 | neznámý |  Přišlo mi e-mailem - posílám dál...
                        
Zase jeden vtípek, který mi došel emailem. Proč se nepodělit a neumožnit dalším, aby se pobavili? Teda, někomu to možná nebude připadat zábavné, ale já mám slabost pro vtipy, které jsou naočkované tzv. černým humorem...


Svět Harryho Pottera

12. srpna 2010 v 18:52 Youtube videa

Kdy vyšel Harry Potter poprvé? Podle údajů v knize u nás v roce 2001, vydáno nakladatelstvím Albatros. A myslím, že první knihu jsem si koupila v roce 2002, kdy už vyšel druhý díl... na doporučení mé kamarádky, která na knihu četla vcelku dobré recenze.

Popravdě, nekoupila jsem si ji pro sebe, ale synovci k narozeninám. A protože jsem chtěla vědět, cože mu vlastně dávám (a co v těch recenzích tak hodně vychvalují), knihu jsem si přečetla. Byl to Kámen mudrců, první díl - a osud malého Harryho mě hned chytil natolik, že jsem si hned koupila Tajemnou komnatu a brzy poté Vězně z Azkabanu.

Rorýsku, leť

11. srpna 2010 v 10:31 | ANA |  TOP články
Už letí.

Dnes, v devět hodin, jsem po telefonické domluvě s ornitologem šla vykopnout našeho rorýse do světa.
Nedalo se to prodlužovat, fiždík už měl lítací reflexy a nechtěla jsem, aby si zvykl na zábrany (stěny pokojů, záclony, země, křesla). Nechtěla jsem, aby si zabudoval reflex, že vyletí a spadne. A co hůř, přestal přijímat žrádýlko. Asi dospěl do stádia, kdy nechtěl být krmen, ale chtěl sám lovit. Takže nejvyšší čas, aby nám taky nevyhladověl...

Letem světem zatím ne...

10. srpna 2010 v 12:29 | ANA |  TOP články
Před 2 dny jsem psala, že náš ptačí puberťák má křídla, nemlátí dveřmi a nedržkuje. V tom posledním jsem se zmýlila. Fižďa držkuje! Včera měl svůj extra den. Rozhazoval žrádlo, lezl po šprušlích v kleci a dožadoval se pozornosti. A co víc, dvakrát mě posral. To už jsem usoudila, že mi dává najevo, na jakém stupni žebříčku stojím v porovnání před jeho nejbližší budoucností...

Obraz v obraze

9. srpna 2010 v 23:08 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Propadla jsem kouzlu prolínání. Ne, vážně. Je to nový způsob, jak vytvořit úplně nový obraz. Není to zas tak jednoduché, jak se zdá - kliknout na dva obrázky a kliknout na prolínání. Chce to taky trochu myslet. Třeba aby kopretina nevězela zrovna v oku nějaké krásky. Nebo motýl neseděl zrovna pod okem nebo přes rty... aby se netloukly barvy. Aby se doplňovaly.
Některé se úplně ztrácely. Některé jako by do sebe zapadly a vytvořily nádherný celek...

SOS - trable s počítačem

9. srpna 2010 v 10:18 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Kratičká zpráva a kratičká žádost o pomoc - jedna z mých OB (obdoba SB) má nějaký problém s počítačem.
Je mezi vámi někdo, kdo se vyzná v takových problémech?
O co jde, asi těžko popíšu, lepší bude, když zanechám odkaz přímo na její adresu...

Všem děkuji za pomoc!

Klikněte zde:Snad se najde někdo, kdo by poznal, oč běží a dokázal poradit? Nevím, ale aspoň to zkusím...

Vampýří diáře podruhé - v obrázcích od Labandy

8. srpna 2010 v 20:38 TOP články
Je to asi den, co jsem viděla na stránkách Labandy další minisérii obrázků na téma Vampires diaries... opravdu můj oblíbený seriál poslední doby, ať si kdo chce co chce říká. Moje oblíbená trojice hlavních hrdinů tentokrát ve trojím vystínovaném provedení...

Máme doma puberťáka

7. srpna 2010 v 22:25 | ANA |  TOP články
Jenže tento puberťák má křídla, netříská dveřmi a nedržkuje...

Pátý týden ze života opeřence a mého pomalého dobíhání, neboť energie se vyčerpává (teda ne že bych nějakou měla) a ten náš fižďa začíná být v období ptačí puberty.
Jinými slovy, přežil moji šílenou péči a kupodivu začíná dospívat. K létání se pomaličku připravuje, tuším že za pár dní udělá první pokusy.

Světýlka v temnotách

4. srpna 2010 v 19:55 | ANA - a Hector Zazou |  Youtube videa
Tuto písničku jsem zaslechla náhodně, kdysi a kdesi, za devaterými horami a devaterými řekami - a dodnes na mě působí takovým zvláštním dojmem. Je zvláštní. Hodí se mi k vánočním svátkům, ke sněhu, vůni jehličí, světýlkám svíček, kostelní vůni, rolničkám a jesličkám. Nevím, jaký je obsah písně, překlad nemohu nikde sehnat... A možná ani nechci vědět, jaký je obsah písně. Líbí se mi tak jak to slyším, podivuhodně uklidňuje a relaxuje...

Koláže a prolínačky

2. srpna 2010 v 18:30 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Hraní s obrázky mě posunulo o kousek dál - pustila jsem se do koláží. (Koláže, nikoliv koláče, jsou vlastně obrazy stvořené z několika obrazů, když to řeknu hodně zjednodušeně, ale do koláží se dá přidat spousta věcí, větvičky, korálky, provázky, fotky a útržky článků z novin, některý odvážlivec do toho může vrazit čtyři vejce a zrcátko. Sranda. (Ty čtyři vejce samozřejmě ne, to jsem paracitovala Dobromilu Rettigovou, která do svých receptů vráží vejce. Několik tuctů.)

Zrcadlení

1. srpna 2010 v 23:00 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Když jsem fotila minule vážky, nebyly to jediné fotky, které jsem pořídila. Všechno vonělo a kvetlo, obloha se předváděla v letní parádě, obilí nezlátlo, ale bylo už zlaté, Ječmínek by se zaradoval.