Konečně se ochladilo

24. července 2010 v 11:00 | ANA |  TOP články
Taky se vám tak skvěle dýchá? Je to senzace. Chladno nemám vůbec ráda, ale tentokrát jsem je přivítala téměř s otevřenou náručí... ani včerejší bouřka mi nevadila, možná proto, že nebyla tak dramatická jako v jiných místech. Do našich končin tyto přírodní živly přichází asi už unavené a vybouřené, takže žádné záplavy ani odnesené střechy. Tentokrát...


Krásné ochlazení, i kytky ožily a země vydechla. Obloha je trochu zamračená a pofukuje studenší větřík, ale je to fajn. Poprvé po třech týdnech vypnutý větrák, a já přemýšlím o možnosti vzít si dlouhé kalhoty místo kraťasů...

A místo zmrzlinového šerbetu si můžu vychutnat horké capuccino... Je sobota, týden utekl jako voda. V televizi pár filmů (výborný film Okno z ložnice, znovu časem prověřený Tanec s vlky - tady mě překvapila verze, ve které dávali originální řeč indiánů s titulky - vzpomínám na první verzi vysílanou v televizi, kdy všechno předabovali do češtiny, hurá, blbej divák se nemusí otravovat s titulky, co z toho že film působí chvílemi zmateně.)
Znovu jsem se pobavila s Dobou ledovou, která působila v třicetustupňových vedrech jako příjemné osvěžení, ČT dvojka se blýskla s filmem Persepolis, podle iránského komiksu! z života íránské puberťačky Marjane, znovu se nechala unést písničkami Beatles v zajímavém písničkovém filmu - snad muzikálu? - Napříč vesmírem. Do toho romantická Láska podle předlohy o nadšení (nebo posedlosti?) Jane Austenovou, smutný příběh dvou lidí, kteří to mají spočítané - Griffin a Phoenix, a jedna roztomilá pohádka o vojákovi a císaři, který chodil rád v přestrojení mezi obyčejný lid - Císař a tambor.

Do toho přečtená knížka Darren Shan a madame Okta a rozečtená Síla meče od Wilbura Smithe. Zbytek času prohopkaných kolem toho malého ptačího otesánka.

V minulém článku jsem dala fotečky barevné, oslnivé, pestré a letní.
Dnes dám ty samé fotky, ale původní. Neupravené, takové jaké jsou ve skutečnosti... Tady je vidět, že s grafickými prográmky (i těmi jednoduššími) se dá fotka upravit téměř do jiné podoby.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 24. července 2010 v 11:48

U nás ve slezsku se taky ochladilo a trochu poprchává:)

2 Tomáš Tomáš | Web | 24. července 2010 v 17:30

Jsem borec, ještě než jsem začal číst  článek jsem se podíval na obrázky a zjistil jsem, že jsou ty fotky ze včerejška, ale bez úpravy. :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  Tak takovej jsem já. (dělám si srandu)
Je to dobře, že se ochladilo v tom vedru se ani nedalo pořádně běhat a trénovat. Jenže dneska zase od rána prší. Chtělo by to takové normální počasí. Snad se dočkáme.
Já jsem se díval na Vodní svět, jak jinak. Dneska jsem se pěkně vyspal a přes den jsem si četl a seděl u PC. Takový odpočinkový den. Zítra už jdu zase běhat a pak na hřiště.

3 Vendy Vendy | 24. července 2010 v 21:25

[2]: Taky dobře strávený den. Navíc, dneska by se běhat dalo. Ale zase ten déšť... :-(
Uvidíš zítra. :-)

4 beatricia beatricia | Web | 24. července 2010 v 21:53

Já jsem také "borec"...poznala jsem ty fotky in natura. Včera byly začarované kouzelnou hůlkou. Moje maličká růžička zdraví tvoje krásné růže. :-)  :-D

5 Mniška Mniška | E-mail | Web | 24. července 2010 v 22:56

I pro mě je to povzbuzení, že se zchladilo. Většinou mě takové zamračené počasí přiměje k melancholii, ale dneska to bylo osvěžující, hlavně pro mé luxusně chlupaté morčátko :), které na něj počasí mělo takový dopad, že se dnes poprvé odhodlalo samo vyskočit z klece a následně na to to dělat pořád, pořád a pořád, takže lítá jako bysme si s ním hráli na babu.
Já se přiznám, že takový borec nejsem a kdybys nenapsala, že se jedná o fotky těch včerejších upravených, asi by mě to netrklo :-D

6 Vendy Vendy | 24. července 2010 v 23:25

[2]: plus [4]: - oba máte pochvalu, že jste to poznali na první pohled, ty fotky jsem dala schválně, aby bylo vidět, jak rozdílné můžou být obrázky po úpravě(některé se poznat daly, ale některé byly opravdu hodně zkreslené.) 8-)

7 Růženka Růženka | Web | 25. července 2010 v 16:34

Jj, dnes v noci mi byla dokonce zima, musela jsem přivřít okno.
Jinak, kdy dávali to Across the Universe? Tenhle film bych fakt ráda viděla - holt beatlesačka :-)
A děkuju za pochvalu videa, i když je to jen poskládaných pár fotek a pod to písnička, nic světoborného :-)

8 Vendy Vendy | 25. července 2010 v 18:46

[7]: Oni to dávali na HBO - takže jenom jestli máš tyhle kanály. A dnes v noci byla opravdu pěkná zima, taky jsem zavírala okno... :-)
Ale dá se to stáhnout z Uložto, k tomu ještě titulky (jsou tam) a máš to. 8-)

9 R. R. | Web | 26. července 2010 v 1:17

Persepolis je tak skvělý film :). A znovu si mi připomněla Darrena Shana, to jsem zbožňovala snad někdy v první třídě...
Já chladno a pochmurno stejně miluju! Jsem v tomhle dokonale asimilovaná na Anglii, haha...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama