Umělá sladidla můžou být nebezpečná

30. června 2010 v 9:05 |  Malé nauky o zdraví
Jak je známo, všeho moc škodí. A platí to ve všech směrech, o potravinách ani nemluvě...
Dá se předávkovat vitamín A, myslím že škodit může i ta nejzdravější věc, pokud to přeženeme.
Sladidla zrovna nemusím, dávám přednost cukru nebo medu, ale občas si přisladím i umělkou.
Dnes mi přilétl emailem článek od Doktorky cz, článek je o sladidlech, o jejich skrytém nebezpečí a je docela zajímavý.


*********************************************************************************************
Sladidla mají již na první pohled několik předností, zvláště pokud jde o diabetickou výživu: Nedodávají tělu žádné kalorie, neovlivňují tak hladinu cukru v krvi a není potřeba na ně při výpočtu množství uhlohydrátů brát přílišný zřetel. Na druhé straně však jsou patrné i nevýhody: Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila, aby se užívání sladidel omezilo, neboť není jasné, zda-li nemohou vykazovat dlouhodobě negativní účinek na zdraví.

Nejčastěji používanými a vyskytujícími se sladidly jsou: sacharin, cyclamat, aspartam.

Sacharin je 300 až 500krát sladší než běžně používaný cukr. Ve vyšší koncentraci zanechává toto sladidlo kovovou pachuť. Je sporné, zda-li by toto sladidlo, byť by se užívalo v malých dávkách, nezpůsobilo rakovinu. V USA musí být na produktech, které jsou slazeny tímto sladidlem, uvedena poznámka: "Při pokusech na zvířatech vyvolalo rakovinu". WHO doporučuje, aby člověk denně požil max. 5 mg sacharinu na kilogram své hmotnosti.
Cyclamat není v USA a ve Velké Británii doporučován s ohledem na možné podezření vzniku rakoviny. Protože například němečtí vědci toto nebezpečí zatím ještě nepotvrdili, je možné toto sladidlo zatím v prodejnách v Německu zakoupit. Doporučené denní množství sladidla na kilogram hmotnosti by nemělo být vyšší než 11 mg. To je poněkud více než u sacharinu, neboť sladkost tohoto sladidla je desetkrát nižší než sacharin.
Aspartam je bílkovinná látka se sladkou příchutí, která sladí 100 až 200krát intenzivněji než cukr, ale není tepelně stabilní. Aspartam je rovněž pod dohledem WHO: Na kilogram tělesné váhy činí denní množství max. 40 mg, neboť ve větších dávkách může způsobit mozkové potíže a z toho vyplývající vysoký krevní tlak a nespavost.
Nejvyšší denní dávka se v prvním okamžiku zdá být velmi vysoká. Pokud však sladidla budou průmyslově používána jak v potravinách, tak i poživatinách, může dojít k velmi rychlému překročení nejvyšší možné hranice. Jestliže například dospělý člověk se 70 kg své tělesné váhy vypije dva litry dietní limonády, může se stát, že tímto nápojem vlastně dosáhne doporučeného denního množství sladidla. Nezapomeňte na to, že sladidla jsou obsažena v mnoha jiných produktech, v nichž bývají velmi často přehlédnuta, jako například hořčice a kyselé okurky v nálevu.
Pokud sníte občas kousek koláče, který je oslazen sladidly, jistě vašemu zdraví nezpůsobí újmu. Nikdy byste neměli bez rozvahy konzumovat větší množství sladidla!
Sladidla mají ještě další nevýhodu, protože jazyk si velmi rychle přivykne jejich sladké chuti. Chuťové pohárky na jazyku reagují velmi citlivě a pokud jsou neustále pod vlivem sladké chuti, velmi brzy se otupí. To má dále za následek to, že se konzumace sladkých pokrmů zvyšuje, a sladká chuť je prakticky otupena. Proto je důležité, aby se se sladidlem (v zásadě je úplně jedno, o jaký druh se jedná) zacházelo velmi opatrné.
Zdroj: Základní kniha zdravé výživy, nakladatelství Fontána

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 beatricia beatricia | Web | 30. června 2010 v 10:41

To je zajímavý článek, nemusím to lovit v encyklopedii, když mám Vendy. :-)  :-D  :-)

2 Awali Awali | Web | 30. června 2010 v 12:20

to uz je asi vsetko nezdrave .. vsade su niake zakutia ..ale dobre vediet :)

3 Dajusska Dajusska | Web | 30. června 2010 v 13:40

Taky jsem uz o tom něco četla.Moc pěkný zajímavý článek

4 Lucie Maroszová Lucie Maroszová | Web | 30. června 2010 v 14:17

Poučný článek...všeho s mírou=)

5 Tomáš Tomáš | Web | 30. června 2010 v 18:13

Nic umělého, žádná sladidla. Nejlepší je pravý cukr nebo ten med. Zrovna tak nejím nic nízkokalorického.
Nejvíc se mi líbí to co řekl ten doktor ve filmu Vesnička má středisková: " Tělo má jít do hrobu zhuntované" ???  :D  :D  :D

6 Tomáš Tomáš | 30. června 2010 v 18:15

[5]: Chtěl jsem  napsat, že nejím takové ty věci co jsou odtučněné. Třeba jogurt který je vlastně z vody atp.

7 Vendy Vendy | 30. června 2010 v 19:51

[5]: To byla dobrá hláška, myslím že něco podobného tvrdil i Kopecký - a nízkotučné jogurty jsou opravdu blivajz, o co je nižší na tuku, o to horší na cukru a kdovíjakých látkách přidaných. Éčka, sbírá éčka, by se mohlo dnes zpívat (dřív byl hit Céčka, sbírá céčka) :D

8 Janah Janah | Web | 30. června 2010 v 20:01

Taky nejím, pokud možno, žádné uměliny. :-x  :-? Aspartam poznám na sto honů, nepříjemně mě škrábe v krku :-!

9 Tomáš Tomáš | Web | 30. června 2010 v 20:21

To máš pravdu. Myslím s těma filmama.
Stejně raději čtu. Knížka je lepší než film. :-D

10 Tomáš Tomáš | Web | 30. června 2010 v 20:26

Ještě jsem tady.
Jo ta teorie o strojích času je možná. Taky už jsem nad tím přemýšlel. Nebo jsou to nějaké stroje z jiné dimenze. Všechno je možné. Jasné je, že tam všude něco létá a nikdo neví co to je. :-D

11 Vendy Vendy | 30. června 2010 v 22:50

K těm sladidlům bych ještě chtěla podotknout, že mají divnou umělou chuť a je jedno, jak moc jsou sladivé. Proto si je dávám jen občas a v malých dávkách (na rozdíl od alkoholu nepřidávám :-D )

12 Lucerna Lucerna | Web | 1. července 2010 v 11:07

ejha, ale ved tie sladidla su uz vo vsetkom.. :-D nuz co narobime, zijeme nezdravo :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama