Důchodci

15. června 2010 v 19:55 |  Přišlo mi e-mailem - posílám dál...
Před několika dny mi došel jeden zajímavý email (popravdě mi došel už podruhé, první jsem četla snad před několika měsíci.)
Moc se k němu nebudu vyjadřovat, protože si nejsem jistá, nakolik pravdivý je. Ale jak se říká, na každém šprochu je pravdy trochu...


Důchodci
K této zprávě se vyjádřilo i Ministerstvo sociálních věcí. Bylo by to hezké vysvětlení, ale pořád se mi vkrádá otázka: jak vyměřují důchod lidem, kteří prakticky nepracují a celý život pobírají podporu?
Počítají důchod z průměru té podpory?
Pokud ano, myslím že důchody pro určité diskriminované etnikum by byly královské.

Více informací, kde tuto zprávu vyvrací -  a několik příspěvků do diskuzí:


Co si o tom myslíte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Caddy Caddy | Web | 15. června 2010 v 20:11

Já o tom vlastně nevím skoro nic... Politika a pojištění a důchody a věci s pěnězma jsou pro mě velká neznámá... Jen vím, že každou chvíli někde slyším o tom, že u nás jsou Romové diskriminování (ano, je to pravda), ale pak si přečtu, že někde něco rozbili, vykradli nebo dokonce někomu ublížili na zdraví... Je to složitá otázka, protože myslím, že my Češi máme oproti nim hrozné předsudky a přitom jsou někteří třeba dobří a snaží se začlenit mezi nás... Neměli bychom je házet do jednoho pytle... Ale to jsem odběhla od těch důchodů - prostě - nevím....

2 Janah Janah | Web | 15. června 2010 v 20:28

Nevím, ale jsem nakloněná tomu spíše věřit. Už jenom proto, že Romové vrátivší se z Kanady dostali zpátky svoje byty, které předtím opustili, případně i prodali! :-? A to vím určitě.

3 ALÍK ALÍK | Web | 16. června 2010 v 8:00

No,něco podobného už jsem někde četla
a nevím,protože do toho prd vidím,jak
reálná ta čísla opravdu jsou,ale já říkám,
že romové u nás diskriminováni nejsou,
to když jsem hledala práci,coby matka jednoho 3-letého dítěte,tak to jsem si připadala,že nemám dítě,ale nějakou
nepěknou nemoc,tomu já říkám diskriminace,když vás odevšad pošlou někde..že jste matka a dětibývají nemocné,no děs,
a je sice pravda,že někteří romové se dokáží zařadit mezi nás,ale většina je nepřizpůsobivá,nejsem rasistka,proti romům nic nemám,ale vím,jak vypadají jejich panelové osady,jak kradou v samoobluze a musím říct,že proti tomu se nedá ale vůbec nic dělat,a na úřadech je jim přáno.

4 Lucerna Lucerna | Web | 16. června 2010 v 17:31

nj romem sa byt oplati :-D
ked naneho urobis ksich -> diskriminace, nramis sa ked ta biju -> dikriminace,  nevezmes do prace -> diskriminace, nedas za dara byvanie -> diskriminace, nedostanu prispevky -> necham hadat.. takze za A)... :D

5 Angie Angie | Web | 16. června 2010 v 19:14

I Čechů (neromů) je hodně nepracujících, a těm to nikdo nevyčítá.
Nezastávám se, konstatuji.

6 Tomáš Tomáš | Web | 16. června 2010 v 21:34

Taky jsem to už četl a věřím tomu. Jinak nerad se k otázce cikánů vyjadřuji.
Někdo píše, že po návratu z Kanady atp. dostali zpět byty. Nejen byty, ale i sociální dávky které si za tu dobu co byli pryč nevybrali. Takže třeba za rok. Za vše může antidiskrimanční zákon, který musela vláda schválit na rozkaz EU. Kdo je doopravdy diskriminován? Většinová populace, která poctivě pracuje,chodí do školy, prostě žije normálním životem kulturního člověka.
Jsou mezi nima i normální jedinci. Se mnou hraje fotbal jeden cikán a je to perfektní kluk, kterého nikdo neodsuzuje za to, že je cikán. Nikomu to nevadí. Takže tady není žádný rasismus, je to jen o tom, že lidé nemají rádi nikoho, kdo se nějakým způsobem snaží parazitovat na naší společnosti. Ten kdo se chová normálně,  dodržuje zákony a základní pravidla slušného chování, může mít jakoukoliv barvu kůže a je v naší společnosti vítán.

7 Tomáš Tomáš | Web | 16. června 2010 v 22:45

[5]: Co je to nerom?

8 Vendy Vendy | 16. června 2010 v 22:48

[5]: V pohodě,určitě máš taky pravdu, ale ti většinou nepobírají královské sociální dávky. Těm nikdo nevrací byt, pokud se odstěhuje a vrátí, a ti nikdy nedostanou nový byt (zdarma), protože si starý vybydlí... Ale to jsem odbočila, hlavní téma byly důchody...

9 Vendy Vendy | 16. června 2010 v 22:54

[6]: U nás taky bydlí jeden kluk (no, už trochu starší kluk), který patří do tzv.diskriminované skupiny, ale chová se úplně normálně, neřve po nocích, nic nerozbíjí - a taky ho tady nikdo nenapadá, lidi se s ním baví, má tu i přátele.
Takže otázka rasismu je spíš otázka mediální a bohužel, tady panuje diskriminace naruby. Oni totiž chtějí jen výhody, ale povinnosti už ne.
Když se mě cikánka zeptá, kolik je hodin, tak jí normálně odpovím. Když mě při tom ptaní bude nenápadně tahat peněženku z tašky, tak mě kapku namíchne, a budu ji rasově diskriminovat. Podle jejich představ... :-?

10 Vendy Vendy | 16. června 2010 v 22:59

[3]: A do třetice - máš pravdu, mladá maminka je nežádoucí element, paradoxně starší maminka už dospělého dítěte je taky nežádoucí element, protože pro některé zaměstnavatele je příliš stará. Inu,  jsou to paradoxy. Někteří by totiž chtěli mladou atraktivní osmnácitletou blondýnku, s dvacetiletou praxí, znalostí světového jazyka a řidičákem, která nebude mít děti, je bez závazků, flexibilní a dynamická -  a ochotna pracovat za plat uklízečky.

11 š š | Web | 17. června 2010 v 16:30

no nevím, myslím, že podmínka k pobírání důchodu je placení sociální pojištění, v němž je zahrnuto i důchodové po dobu 30 let. jestli toto není jen z dalších hlášek, které mají vzbuzovat nenávist ve společnosti...

12 Vendy Vendy | Web | 17. června 2010 v 21:07

[11]: Obávám se, že dnes už to podmínka není, dnes musíš platit sociální pojištění ze zákona, ale už to nepůjde na důchod, protože se používá na zaplacení různých průserů a aktivit. Proto se mluví o důchodových reformách, blablabla... a sociální pojištění se bere jako forma daně. (Dřív to bylo skutečně pojištění na důchod!)
Jestli je tenhle článek pravda nebo jen hláška, fakt nevím a na hoaxu to snaží vysvětlit jako hlášku. Přesto, některé věci mi nejsou jasné ani po tom vysvětlení. Kdo platí sociální pojištění Romům? Kteří si chodí pro sociální příspěvky?
A fakt je, že oni si tu nenávist vyrábějí sami, i když za mocné podpory pokryteckých úřadů a úředníků.
Protože, důvod k nelibosti:
Oni si vybydlí barák (a byty dostali nové a zařízené, to mi věř) - co se stane? Dostanou nové a zařízené byty.
Ty vyhoříš nebo tě vyplaví voda - co se stane?
Musíš si sehnat půjčku, nebo několik půjček, shánět pojišťovny(pokud jsi pojištěná), shánět zedníky, opraváře, nový nábytek, nové zařízení, a dům si musíš dát do pořádku na vlastní náklady. Když nemáš peníze, máš smůlu. Bydlíš ve spálenině (zřícenině), v ubytovně, u rodiny nebo pod mostem.
Pak se nediv, že jsou lidi nasraní, tedy s prominutím, za ten výraz...
a to ani nemluvě k faktu, když se stěhovali do Kanady za lepším životem a po půl roce se vrátili, tak zpětně dostali svoje sociální příspěvky za dobu,kdy tu nebyli, no kde to jsme? Ty nezaplatíš jedinou splátku pojištění nebo čehokoliv a narostou ti úroky tak, že nakonec přijdeš o barák. Oni jen berou a nedělají nic. Proto je lidi nesnášejí a navíc ty peníze, které berou, jsou z našich sociálních pojištění - kde by je stát jinak bral?
(Nemluvím o té části Romů, kteří se přizpůsobili, normálně chodí do práce, mají celkem spořádaný život a nedělají brajgl, nekradou, nerozbíjejí, neničí a neřvou.)
Ach, to byl zas velekomentář, trochu jsem se rozjela, jak Pendolíno... :-?  :-D

13 beatricia beatricia | Web | 18. června 2010 v 13:04

Vše je to pravda. Jeden student sociálně slabší, chtěl po vedení školy počítač, který byl pro tyto studenty určen. Nedali mu ho. Oficielně se přihlásil k romské národnosti a pc byl jeho. 8-O  ???

14 š š | Web | 18. června 2010 v 13:10

[12]: sociální pojištění platí pouze zaměstnanci, povinně se platí pouze zdravotní pojištění. sociální pojištění má tři složky - důchodové, nezaměstnanost a nemocenská. Tzn. nezaměstaný člověk si soc poj neplatí! můžeš si to platit dobrovolně. tudíž nesplníš-li povinnou dobu pojištění nemáš důchod - z tohoto systému. Jiné sociální dávky jsou samozřejmě na tomto pojištění nezávislé.
přečti si zákon, tam je to napsané:
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-155-1995-sb-o-duchodovem-pojisteni/cast-ctvrta-hlava-prvni/
o tom, že někteří naši spoluobčané jen dostávájí a nic společnosti nedávají - jen stres a strach z nich - o tom není pochyb, bohužel...

15 š š | Web | 18. června 2010 v 13:14

zákon se mi nechce moc pročítat, ale o výpočtu z průměrné mzdy tam nic nevidím. Každopádně - nelze všemu věřit, pisatel by možná do toho slavného oznámení měl dát nějaký odkaz na zákon, který to říká. podle mě tím plaší jen lidi...

16 Vendy Vendy | Web | 18. června 2010 v 13:45

[14]:Mám takový dojem, že sociální pojištění se platí povinně, a platí ho nejen zaměstnanci, ale i částečně odvádějí za zaměstnance zaměstnavatelé a samozřejmě ho musí plati živostníci a podnikatelé jako takoví. Minimálně dané minimum, které dnes není zrovna minimální. Nevím, jak je to tam rozepsáno, ale vím že jsem někde četla, že sociální pojištění bylo použito na jiné věci, než bylo určeno. Mám dojem, že za nezaměstnané platí sociální a zdravotní pojištění pracovní úřad, pokud jsou tam evidováni. (A nezaměstnaná jsem pár měsíců taky byla, takže to bych měla vědět).
O tomto článku se píše na hoaxu a tam to vyvracejí. Ale, fakt do toho nevidím, jen vím, že většina těchto lidí je zvýhodňována kde se dá a příspěvky, které sesbírají, dají takových dobrých  20 až 30 tisíc čistého. Víc, než by si vydělali, kdyby chodili do práce. Tak proč by měli chodit oni, když můžeou žít takhle - a do práce ať chodíme my blbci.
A fakt, nedovedu si představit Roma, který nedostane peníze. Ať v důchodě, nebo sociální dávkou. To by se zbořil svět, svolala média, napsalo na OSN, stěžovalo by se do Kanady...
K tomu zákonu asi nic moc nepovím, protože nejsem odborník. A navíc tento zákon asi nebude za chvíli platit, s těma reformama co plánují... :-?
A díky za reakce, Šári, a díky taky ostatním!

17 š š | Web | 18. června 2010 v 14:07

[16]:  jj, platí to částečně i zaměstanci, o OSVČ - jsem tím chtěla říct, že lidé bez práce to neplatí. Za nezaměstnané se platí snad jen zdravotní, sociální myslím ne. Je to hrůza, jak člověk zapomíná - důchodovému systému (jeho reformě) jsem se věnovala v diplomce a teď už lovím v paměti jak blázen, jak to sakra kruciš vůbec bylo :) každopádně, když se člověk podívá na systém výpočtu - který je opravdu složitý - tak napsat, že má důchod z průměrné mzdy je hodně hloupě napsané.

také se mi moc nelíbí štědrý sociální systém. lépe řečeno - jeho zneužívání. Je moc lidí, co si pomoc zalouží a fakt jí potřebují a díky takovým, jak píšeš, se škrtají dávky plošně a hodně lidí na to doplácí - to je to, co mě štve!

18 Vendy Vendy | 18. června 2010 v 15:16

[17]: Tys dělala diplomku na reformu důchodového systému? To jsi dobrá, mám dojem že to je systém, ve kterém se ani autor systému nevyzná.
No, co nás čeká, je hnus. Jak řek jeden boreček včera v Jílkové, kolem fabrik by se rovnou mohly stavět kremačky, protože my se asi důchodu ani nedožijem, s tím neustálým zvedáním hranice odchodu do důchodu.
A o to jde. Víš, kolik se tím ušetří? :-(
P.S. to zneužívání sociálního systému mě taky štve. Lidi, kteří by to potřebovali, dostanou prd a ti druzí si vytlamou všechno.

19 š š | Web | 19. června 2010 v 13:12

[18]: s tou reformou to není zas tak jednoduché. je opravdu pravděpodobné, že na naše důchody prostě nebude - nebo budou tak malé, že se ani nenajíme - současný trend tomu nasvědčuje (ale je samozřejmě otázka, co bude za 40 let...). Tzn. raději pracovat ne? to zjednodušuji, je to složité téma, které je ale bohužel dle dnešních pravidel společnosti řešit...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama