Upomínka - zaplaťte dluh, pokračování

14. května 2010 v 11:55 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta

Dnes jsem nakoukla na Seznam a článek o této akcičce i reakce jsou hned na čelním místě.
Ten šok, co jsem včera zažila po vytažení složenky ze schránky, podle bouřlivých ohlasů zažila spousta lidí.


Ale co mě víc naštvalo, že to udělali touto formou. O státním dluhu víme všichni, jeho výše stále roste, to víme taky všichni, a podle mě to bylo zbytečné a trapné gesto, a řekla bych i hazardní, protože starší lidi by to mohlo položit.  (Někteří to totiž podle ohlasů opravdu nepochopili a nešťastní chodili na úřad, ptát se, co udělali, že musí tolik zaplatit. Jednalo se opravdu o starší lidi... )

Počet diskusí v tomto okamžiku přesahoval 1000 ohlasů, a po pravdě řečeno, některé názory nechápu...

A už vůbec ne řeči, že si žijeme jako králové (????), že bychom dopadli jako v Řecku (????) a že se s tím musí něco udělat. S tím posledním souhlasím, ale vadí mi ten alibismus. Vadí mi, jak tvrdí, že si žijeme nad poměry. Kdo si žije nad poměry? Mnozí z lidí co znám žije z výplaty do výplaty. V letošním roce zastavili i invalidní důchody lidem, kteří z pochopitelných důvodů nemohou pracovat.

Tvrdí se, že zdravotnictví je bezplatné. Nevím, jak k tomu přišli, ale platím zdravotní pojištění, které dnes dělá minimální částku 1.601,-Kč měsíčně. Takže za rok naliju do zdravotního pojištění 19.212, Kč. K tomu platím u každé návštěvy doktora 30,-Kč (a to i při opakovaných kontrolách)  a za každou položku receptu 30,- Kč.... nevím, jestli vidím dobře, ale bezplatné zdravotnictví? Zdravotní pojištění, které se platí, se nepočítá? (Je fakt, že do systému nevidím, ale léta jsem byla utvrzována v tom, že zdravotní pojištění je na zdravotnictví a sociální pojištění je na důchody... já naivka.)

Co vy, jak vy si žijete? Máte se dobře?  Kolikrát v roce jste byli v kině, v divadle, na večeři v restauraci s rodinou, kolikrát a kam jezdíte na dovolenou? Jste schopni ze svých peněz si odložit částku na inkaso, částku na dovolené, částku na jídlo, částku na "případ nouze" a částku pro kulturu a volný čas?
Máte pocit, že se máme jako v Řecku?

(Pokud máte zájem, podívat se na onen článek a nějaké příspěvky, přidám odkaz:)k93
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 14. května 2010 v 12:39

To se opravdu nedivím. Nevím, jak by to řešili, když by z toho někdo opravdu dostal infarkt. Je to dost hnusný... Divný... Nevím...
Re: Díky za reakci. Dělat ze sebe někoho, kým nejsem, je opravdu tak na dvě věci. Pak si o mě jiní myslí, že jsem blbá,když jsem si na to hrála a i já ze sebe bych měla blbý pocit. Ale možná jen subjektivná názor. A heslo na Elisis-diary opravdu funguje oběma ;-).

2 Domácí čajovna Domácí čajovna | Web | 14. května 2010 v 13:04

Achjo, je to možná pravda, je to možná dobrý tah z  hlediska toho, že si lidi uvědomí, že jsme na tom blbě a netřeba se dál zadlužovat sliby a sociální "nadjistotou" pro sociálně nepřizpůsobivé.
Nikoliv jako záminka volit TOP09 či od čeho tohle pochází.

Na druhou stranu je to terapie šokem a podle mého názoru je to nemorální, hlavně kvůli těm starším lidem, kteří to prostě vezmou vážně, jelikož tenhle styl humoru jim není vlastní.
I když... je to vůbec humor? :-!

3 Ponořená Ponořená | Web | 14. května 2010 v 13:35

Top 9 udělala dost hloupý tah. Nevím, zda-li bychom se měli lépe, kdybychom měli v době krize silnější a schopnější vládu. S tím, že letos na dovolenou nepojedeme, jsme se smířili- a nebyli jsme rozhodně sami. Situace je sice lepší, než někde v zpropadeném Řecku, máme sice vyrovnanější ekonomiku co se týče sociálních rozdílů, ale komu to stačí? Kdo se bude hrabat ve všem slovo po slovu? Vítězná strana? Jsem člověk, kterého to nechává chladným. Doufám, že mi ten postoj vydrží do budoucna.

4 Ponořená Ponořená | Web | 14. května 2010 v 13:36

Mimochodem pěkný, živý vzhled! Tuším, že jsem ho ještě nepochválila. :-)

5 š š | Web | 14. května 2010 v 15:24

když to člověk vezme opravdu globálně - tak ano žijeme si nad poměry - a měli bychom si toho vážit a snažit se, aby jsme o to nepřišli. (ono strašení Řeckem má také svůj důvod, Řekové si taky žili v klidu a pak se divili, jak víme, že naše statistiky také nelžou?).
ale hláška, že zdravotnictví je bezplatné mě také vždy nadzvedne ze židle. Nemám problém za něj platit, ale ať z nás nedělají voly...

6 ALÍK ALÍK | Web | 14. května 2010 v 16:49

abychom neskončili
s holou prdelí... :-D

7 Růženka Růženka | Web | 14. května 2010 v 18:45

Pravdu mají, ale tento předvolební tah byl dost nešťastný.
Zdravotnictví NENÍ zadarmo. Léky, materiál, voda+elektřina, práce zdravotníků (o jejich vzdělávání ani nemluvě) - to vše něco stojí. Ale u nás to nikdo moc nebere na vědomí. Buďme rádi, že to není jako v USA, u nás si léčbu může dovolit ten, kdo jí potřebuje, a ne ten, kdo na ní má. A už se nebudu rozohňovat :-)

8 Lucerna Lucerna | Web | 14. května 2010 v 19:51

v recku si ziju ako pani, maju 13-14platy, vysoke platy atd :-?
a mi sa kvoli nim zadlzime, kedze na to aby sme im pozicali si mi pozicame.. aj tak nam klesa mena
nakonec nam to aj tak nevratia a mi z laskou to za nich zatiahneme.. vsak preco nie, mame malo poplatkov, nizke dane, vysoke platy... dostatocne vtipne? :-? :-|
nan nrzutu naladu nevsimaj si ma :-D

9 Vendy Vendy | 15. května 2010 v 0:21

[2]:Hunmor to rozhodně není, spíš ta terapie šokem. Ale každý člověk u nás ví, že jsme v dluhu a ten dluh je rozpočítaný na každého jedince, včetně kojenců, a taky vím, že nás vyždímou, aby ty peníze z nás dostali a nic s tím nenadělám. Ale odmítám převzít morální zodpovědnost za jejich špatné hospodaření, protože v jejich volebních programech nebylo, že budou zadlužovat stát víc a víc.
Tahle "léčba šokem" byla zbytečná a myslím, že dost lidí znechutila. Top se možná zviditelnil, ale rozhodně je volit nebudu, ne po téhle šaškárně. A taky ne proto, že jsem tam viděla napsaného Kalouska... O_O
O tom, že starší lidi z toho měli šokové stavy, už psali v článku na Seznamu. Fakt je, že můj první pohled padl na částku a pod tím větu Uhradit do 28.května (nebo tak nějak), a až potom jsem si všimla toho ostatního,že jde o leták a určitý druh upozornění...
Taky nevím, jak moc si žijeme nad poměry, někdo asi jo, někdo ne, ale průměrný plat 26 tisíc je fikce, a ne skutečnost. Přirovnávání nás k Řekům je nesmyslné a nabubřelé, protože Řekové se měli několikanásobně lépe než my - tak například, při odchodu z práce odstupné 100 měsíčních platů, kde to u nás kdo uvidí? (Mimo domluvené zlaté padáky?)
Žít na úvěr by se nemělo. Půjčky jsou zavazující, a docela začarovaný kruh, jsem proti nim a pokud si půjčku vezmu, tak na nezbytné věci.Rozhodně ne na online brusličky. :-?

10 Vendy Vendy | 15. května 2010 v 0:26

[3]: Máš pravdu, já se rozčiluju a zbytečně. (Ale proto se nedívám na zprávy, poněvadž se hádám s televizí a připadám si pak jako blázen... :-D  - a taky proto mi možná uniklo nějaké oznámení o těchto letácích. Nedívám se na zprávy, neposlouchám rozhlas, a stejně se mi narvou do schránky.... hotové neštěstí.)
Ne, nebudu se tím už štvát, radši to kafe, ale čajíčky taky můžu... a díky za pochválený vzhled, tulipány mám ráda a ta zelená mě docela nadchla... :D

11 Tomáš Tomáš | Web | 15. května 2010 v 18:46

Doma moc slušných jmen pro Kalouska neslyším. :D

12 Vlado Vlado | E-mail | Web | 24. října 2011 v 20:32

Dobrej blog

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama