Amerika - cena Stelly

1. května 2010 v 16:22 | neznámý |  Přišlo mi e-mailem - posílám dál...
Ještě něco pro pobavení. Kdysi jsem to dostala mailíkem, takže tento článek je poněkud starší. Přesto si myslím, že spoustu lidiček pobaví tak jako pobavil mě. Určitě někteří poznají, že Ceny Stelly četli, ale osvěží si paměť... Jen nevím jestli to není taky trochu smutné.


*****************************************************************************

Cena je pojmenována podle 81ti leté Stelly Liebeck, která se kdysi polila kávou a úspěšně za to nechala odsoudit McDonalda. Tento případ inspiroval ke každoročnímu vyhodnocení nejkurioznějších a nejúspěšnějších soudních případů v USA.

Bohužel se do loňského hodnocení nedostala současná kampaň teenagerů, kteří nyní houfně žalují McDonaldy, že po jídle u nich ztloustli.

5. místo (dělené)

Kathleen Robertsonová z Austinu, Texas, vysoudila $780,000 za zlomený kotník v nábytkářském obchodě, kde zakopla "…o pobíhajícího spratka".
Majitelé obchodu byli rozsudkem dosti překvapeni, protože ten předmětný spratek byl syn paní Robertsonové.


5. místo (dělené)

19ti letý Carl Truman z Los Angeles, Kalifornie, získal $74,000 + léčebné výlohy, když mu jeho soused přejel ruku vozidlem Honda Accord.
Pan Truman si zřejmě nevšiml, že někdo sedí za volantem právě toho vozu, ze kterého kradl poklice.

5. místo (dělené)

Terrence Dickson z Bristolu, Pennsylvanie, opouštěl přes garáž dům, který právě vykradl. Nepodařilo se mu ale otevřít dveře garáže, protože vypovědělo automatické otevírání. Zpátky do domu se taky vrátit nemohl, protože si zaklapl spojovací dveře z garáže do bytu.
Majitelé domu byli na dovolené a tak zůstal p. Dickson uvězněn v garáži 8 dní a přežil jen díky zásobě Pepsi a velkému pytli psích granulí.
Od vlastníka domu pak vysoudil náhradu za duševní újmu ve výši $500,000.

4. místo

Jerry Williams
z Little Rocku, Arkansas, získal $14,500 + úhradu nákladů léčení, když byl napaden sousedovým psem beaglem.
Pes byl na řetězu a za plotem - tedy na dvorku svého pána.
Vysouzená náhrada byla poměrně nízká, protože porotě přece jen připadal ten pes poněkud vyprovokován, vzhledem k tomu, že p. Williams lezl přes plot na onen sousedův dvorek a po psovi opakovaně pálil ze vzduchovky.

3. místo

Filadelfská restaurace musela zaplatit panu Amberu Carsonovi z Lancasteru, Pennsylvania, náhradu ve výši
$113,500 poté, co v podniku uklouzl na rozlité limonádě a zlomil si kostrč.
Limonáda se na podlahu dostala několik vteřin před popsaným incidentem, kdy ji p. Carson chrstl do obličete svému příteli během poněkud ostřejší výměny názorů.

2. místo

Kara Waltonová z Claymontu, Dealaware, vysoudila na nočním klubu v sousedním městě náhradu za to, že při vylézání z okna záchodu spadla na zem a vyrazila si dva přední zuby.
Stalo se tak proto, že pí. Waltonová se pokušela utéct ze záchodu bez zaplacení poplatku $3.50. Získala náhradu $12,000 + náklady na zubaře.

1. místo

Vítězem letošní soutěže byl p. Merv Grazinski z Oklahomy. Ten si koupil zcela nový obytný vůz Winnebago.
Při cestě domů z fotbalového zápasu vjel na dálnici, nastavil automat na 130 km/hod, přelezl ze sedadla řidiče do obytné části a vařil si kávu.
Nebylo pak divu, že vůz opustil dálnici, havaroval a převrátil se. P. Grazinski se tudíž soudil s výrobcem, že v návodu k obsluze vozidla nebylo výslovně uvedeno, že toto se nesmí.
Porota mu přiřkla náhradu $1,750,000 plus zcela nový Winnebago Motor Home.
Výrobce pak skutečně v tomto smyslu upravil návod k ovládání vozidla pro případ, že by se na světě vyskytl ještě další úplný blbec a naneštěstí si opět koupil jejich vůz.
Odvaha nebo emo?To je opravdu možné jen v Americe…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucerna Lucerna | Web | 1. května 2010 v 18:49

Ja nemam slov :-D
svet je postaveny na hlavu a na nic neostava ine len sa smat.. aj keby sme mali asi robyt pravy opak, ved co ak aj nas zazaluju za to ze pri vykradani domku stupili zlodeji na klince ci spadli z ona :D
ach jo zivot je komedie a tragedie zaroven :-D

2 Růženka Růženka | Web | 1. května 2010 v 21:30

No to je fakt neskutečné. To je fakt možné snad jen v Americe - alespoň doufám :-)

3 Berry Berry | Web | 1. května 2010 v 21:54

Tohle opravdu jen v Americe, otázkou je, kdy to doputujek nám. A k tomu o těch teenagerech. A já myslela, že je to vymyšlený článek v naší učebnici angličtiny. Matka jednoho toho syna řekla, že myslela, že je to zdravé....

4 Ponořená Ponořená | Web | 1. května 2010 v 22:04

Amerika je moc svobodná. Asi půjdu do Kentucky frite chicken na brigádu, to se zatím v podobných položkách ještě neobjevilo. Co se týče těchto parádních umístění, znáš Darwinovu cenu? Je sice trochu morbidní, ale někdy člověk žasne nad způsobem odstranění příslušných jedinců z lidského genofondu.

5 Romi Romi | Web | 2. května 2010 v 8:48

Také koukám co lidi nevymyslí:)

6 Awali Awali | Web | 2. května 2010 v 13:46

HAHAHA :-D  :-D tak dobre som sa uz davno nezasmiala na ludskej hluposti :-D

7 beatricia beatricia | Web | 2. května 2010 v 20:58

To je dobrá inspirace. Hodlám žalovat společnost Microsoft Windows, že mi nejde grafika a neumím programovat. Howg. :D  [:tired:]  O_O

8 ALÍK ALÍK | 3. května 2010 v 6:56

Tak to je mazec,
asi jsem nějaká divná,
ale moje hlava fakt nechápe,
jak to ti lidi mohli vyhrát,
asi opustím práci a taky si
začnu takhlenc vydělávat :-D

9 Moře lásky Moře lásky | Web | 3. května 2010 v 11:45

I to je Amerika

10 Labanda © Labanda © | Web | 3. května 2010 v 14:35

jé zlato mě uteklo půj* mělo to být celé plomin jsem nemotora ahoj brouku, prosím nepřehládni pod záhlavím odkaz na článek DÚLEŽITÉ klikni a čti hl.SB ;-)nevim jestli tohle se tebe zrovinka týká, je to má prosba a malé upozornění ;-)tak at o tom víš ;-)

11 vercaa124 vercaa124 | Web | 5. května 2010 v 13:23

Ahuj pls moc bych potřebovala hlasy na www.xoxo-ashley-sweet.blog.cz/1005/2-kolo-sonc
sem tam Jako Selena Gomez předem díky sry za reklamu

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama