Zkratkovitě

9. ledna 2010 v 16:02 | ANA |  O nesmrtelnosti chrousta
Jen záznam... není to tak vymakané jako hovory mezi operátory a uživateli, ale trochu jsem si připadala jako Alenka v říši divů.


Protože mám televizi přes O2, řeším případné problémy s O2. Včera při té sněhové kalamitce asi vypadl na chvíli proud - a od loňského září nám digitální záznam neuvěřitelně cvičí po každém výpadku proudu. Totálně rozpadený obraz, kostičky se objevují každých deset vteřin a zvuk v souladu s tím se neuvěřitelně zkresluje.
Tyto digitální radůstky jsem od podzimu řešila s operátory několikrát, občas prováděli měření a nějakou úpravu (spravilo se to), jednou jsem podle telefonických pokynů modem resetovala a jednou se přijel podívat technik přímo na problém - a podle Murphyho zákonu v okamžik příjezdu televize šlapala jak hodinky.

Dnes se situace opakovala, a přestože jsem modem zresetovala, obraz stále rozkostičkován, a tak následoval telefon operátoru O2. Probrali jsem možné příčiny a když jsem zmínila včerejší výpadek proudu, zpozorněl. Podle jeho domněnky totiž výpadky proudu nepřispívají chodu modemu. Když jsem mu řekla, že proud je vypínán několikrát ročně (tedy vypínán ze strany vnější, ne naší), nepochopil to a navrhl, abychom si nechali zabudovat přepěťovou ochranu. (Nevím jestli jsem užila správný termín, ale tak nějak to znělo.). Znovu jsem se mu snažila vysvětlit, že proud nevypnul jen v našem domě, ale v celé dědině, myslel si, že to je akce, která se koná tak jednou za rok. Když jsem mu sdělila, že výpadek proudu se u nás koná několikrát do roka, nechápal. (A to vám ani neoznámí? ptal se nevěřícně.)
Asi jsme mluvili každý o něčem jiném...

Ale představa, že blížící se bouře se odchýlí od kurzu a přijde mi oznámit, že následujícím bleskem vyřadí trafo z provozu, mě pobavila.
Stejně tak představa větříku zvíci síly hurikánu, který mi napoví, že během dvou hodin budou strhané dráty.
Případná námraza. Sněžení. Deště.Zničehonic.
Jediná výjimka je hlášená oprava a hlášený výpadek proudu.

A nakonec - jaký by to mělo význam, i když budu vědět, že proud nepojede? Jak tím ovlivním chod toho ubohého modemu?

(A jak dopadl dnešní obraz? Po domluvě jsem modem zresetovala - opět - a kupodivu obraz naskočil. Paradoxně po desíti minutách vypadl proud, asi na 4 hodiny...)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 10. ledna 2010 v 20:31

sněhová kalamita a námrazy  :-(
pořád jsme se těšili na sníh a Pánbůh mám nadělil víc, než jsme chtěli  :-D

2 Růženka Růženka | Web | 11. ledna 2010 v 15:11

Holt, legrace musí být...

3 Vendy Vendy | Web | 11. ledna 2010 v 19:48

Jo, já to beru, mě jen pobavila ta otázka o předem hlášeném výpadku. Když elektrárny plánují opravu, je otázka na místě, ale výpadky díky přírodním živlům se dají jen tušit... A mít po každém výpadku proudu rozkostičkovaný obraz, to taky nebaví... :-P

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama