Skryté poklady na Youtube

23. ledna 2010 v 22:51 | ANA |  Youtube videa
Nikdy jsem nebyla maniak na videoklipy, ale písničky mám ráda... Ano, mám doma sehrané asi čtyři videokazety z různých písničkových pořadů, a jsem ráda, že jsem objevila některé krásné kousky. Tedy, pro mne krásné kousky... Krásná skladba Sacrifice od Eltona Johna. Perry Mason od Ozzyho. Love is all around - Wet Wet Wet. No more I love you od Annie Lennox...


A nejen krásné písničky, ale i skvělé klipy. Mám totiž takovou nějakou vnitřní potřebu spojovat si písničky s obrazy. Vždycky jsem chtěla vytvářet nějaké dokumenty - záběry přírody, ve spojení s krásnou hudbou. (Dnes vidím podobné experimenty na Youtube, relaxační a meditační přírodní obrazy).
Ani už nevím, kdy a proč jsem poprvé otevřela portál YouTube. Bylo to v náhodném odkazu? Nebo jsem hledala něco konkrétního? Našla jsem odkaz při sledování nějakého blogu? Nebo mi něco došlo e-mailem?

Měla jsem takové údobí, kdy jsem třeba procházela všechny klipy týkající se Harryho Pottera a jeho světa. Tedy ne scény z filmu, ale montáže. Fan art. Fan made. Na základě přečtených knih vznikaly stovky klipů, sestávajících z kombinací různých filmů - některé byly hodně vydařené, některé náhodně splácané. Překrásné fanouškovské malby Snapea, Harryho, Jamese a Lily, dál jeho kamarádů, Brumbála, i Voldemorta. Jedno z mála témat s takovým ohlasem a takovým množstvím klipů. (Je jasné, že Harry Potter patří k mým oblíbeným knihám...)

Také jsou brouzdala po klipech z Pána prstenu.Skvělá videa, krásné sestřihy. Ale chyběly mi ty fanouškovské malby z HP, to nadšení a představivost. Nadšení a představivost jsem naopak našla v jiné části - většinou kritiků opovrhované sáze Twillight. Od samotných sestřihů z filmu přes fan made trailery k dalším dílům a další fanouškovské řadě obrazů a kreseb... některé opravdu krásné!

Protože jsem nezůstala u základních obrazů, probírala jsem se i odkazy a dostávala se k hudbě a skupinám, o jejichž existenci jsem neměla tušení. Takto náhodou jsem objevila třeba Angel voices. (Dnes Libera). Stejnou náhodou jsem přišla na Asonanci a Ginevru. Objevila jsem nádhernou relaxační hudbu - Kitaro, Omar Akram nebo Giovanni Maraddi. Znovuobjevila jsem už zapomenutého Franka Duvala, OMD a Kate Bush.
A objevila jsem i nové, např. skupinu Theatre of tragedy a Stratovarius. Nebo krásnou skladbu Mordreds lulaby... Whithin Temptation a její nádhernou píseň Angels.

Některá jména budou určitě mnoha lidem známé, takže si budou říkat: jaké novinky? Jaké objevy? Pro mne to však jsou objevy... a jsem svým způsobem ráda, že neznám všechno a všechny. Nebylo by totiž co objevovat!

Vybrala jsem několik zajímavých ukázek. Po všech vyjmenovaných filmech a zpěvácích a skupinách jsem se rozhodla zvolit trochu odlišné ladění - folkové.

Přeji pěkný poslech!

Omnia Vincit Amor - živě


Bodláky ve vlasech. Enjoy!


Jdem zpátky do lesů
(Tam nás posílali lidi na jedné Kutnohorské kocábce, je to sice dlouho,
ale jejich výkřiky"Vraťte se do lesa" si dodnes pamatuji...)


Pohár a kalich - Porta 85? Fantastická písnička!


Carpe diem - Vlasta Redl živě. Krásná, smutná, nostalgická...


Nadčasová - Variace na renesanční téma


A nakonec stará, ale dobrá... Bláznova ukolébavka.
Kluci když zazpívali, holky šly do kolen...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 24. ledna 2010 v 8:06

Také jsem ráda, že YouTube je, protože jsem našla tolik zapomenutých písniček co se mi kdy líbili. Vybrala si pěkné písničky různých žánrů. Pro mě jsou nej ty dvě poslední:)

2 Růženka Růženka | Web | 24. ledna 2010 v 10:30

Jj, YouTube je pokladnice :) Jestli chceš, koukni u mě do Sekce Zlepšováky nálady, tam jich taky pár mám ;)

Jinak, tady je odkaz na to video Twilight, jak ses mě ptala: http://www.youtube.com/watch?v=XVy8Dr_SxWg

3 Caddy Caddy | Web | 24. ledna 2010 v 16:02

Díky za komentář :-)
Ty mraky mám taky moc ráda :-) A je mi líto, že jsou Češi tak nepřístupní...

4 veva veva | Web | 24. ledna 2010 v 16:52

jo, mě se líbí ty dvě poslední :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama