Blíží se...

19. prosince 2009 v 1:33 | ANA |  TOP články
Blíží se vánoce, které nemám zrovna nejraději, ale jsou to svátky jednou za rok - a co se mi líbí, jak lidi, kteří jsou během roku nevrlí, si najednou přejí hezké svátky, hodně zdraví a štěstí. (Pracuji totiž v jednom relaxačním centru a takováto přání slyším několikrát denně, když odcházejí spokojené klientky).
Proč nemám nejraději vánoce, ty konzumní svátky velemnožství dárků a co největších nákupů, by bylo asi na dlouho...
Mám to asi celkově nějaký ujetý. Přistihla jsem se už několikrát (i loni a předloni), že si s oblibou pouštím vánoční písně někdy uprostřed léta. S velkou chutí si zpívám So This Is Christmas, All I Want For Christmas Is You, jsem dojatá u Silent Night, nebo si prozpěvuji O Holly Night. Přidávám Rolničky, Pár havraních copánků a Já sním o vánocích bílých...
Uplyne několik měsíců a blíží se vánoce.Ty svátky radosti a štěstí a pohody. A mně se ježí vlasy. Nemůžu poslouchat koledy. U předvánočního úklidu zní v pokoji hard rock. U pečení vánočního cukroví (pokud se koná) trochu uberu a bytem zní Spiritual kvintet nebo Asonance. Taková Čarodějnice z Amesburymá dobrý odpich... Skvělá je i písnička Tesař, Dva havrani nebo Harfa. S vánocemi to pravda nic společného nemá... ale kupodivu mi sedí líp než koledy, sebelíp zazpívané.
Vážně nevím, proč se mi doma zabydluje tento prapodivný rituál... Možná mi vadí to množství reklam, doprovázench vánočními písněmi? Možná mi vadí při každém nákupu v hypermarketu poslouchat povinně koledy? Možná mi vadí, že bych měla povinně poslouchat koledy, protože jsou vánoční? Nebo je v tom stále stejný stereotyp? (Vánoce - koledy - cukroví - dárky - žaludeční kolika...)
Není to asi nejpříkladnější prezentace vánoc... Ale vánoce bych vám chtěla přát opravdu pohodové!

Christmas Is All Around By Billy Mack


Jak vy prožíváte předvánoční dny a týdny?
Máte pocit, že nestíháte?
Finišujete den před vánoci nebo si vše umíte načasovat?
Pečete cukroví jen na talířek nebo pro několik rodin?
A dárky... dárky kupujete v předstihu nebo opět několik posledních dní před Štědrým večerem?
Měli jste někdy chuť se sebrat a na vánoce odjet někam na Seychely?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 19. prosince 2009 v 16:47

Ahoj Vendy, já sem na tom asi stejně, až na to, že Vánoce nemusím už od dětství. Nějak se mi zprotivily...Moje maminka byla uklízecí maniak  a já už jako malá musela ještě i na Štědrý den se vším pomáhat a vyjímkou nebylo ani mytí oken a pod. laskominky. Z pohádek jsem neměla nic a pak se zabíjel kapr, což jsem oplakala a nemohla pozřít ani sousto. Pak se naši rozlobili, dostala jsem vyhubováno, že nedostanu dárky, když nesním rybí polévku a kapra...
Dál už asi nemusím vyprávět, poznamenalo mě to na celý život.  :-|

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 19. prosince 2009 v 18:05

Ta poslední fotka je bombová!

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 19. prosince 2009 v 18:07

Vánoce neprožívám, jen z vrozené chlubivosti udělám pár péefek ze svých fotek a snažím se vyhýbat shonu veškerému.

4 Růženka Růženka | Web | 19. prosince 2009 v 20:05

Já mám Vánoce ráda a koledy poslouchám u pečení :D Sice pečeme minimálně, ale stačí - momentálně jsem ještě celá ulepená od zdobení perníčků :D Ale je fakt, že když jsem bydlela v Praze, tak mi ty předvánoční davy lidí - mírně řečeno - strašně lezly na nervy :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama